تفاوت سرور ترید، ابری و اختصاصی

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

تفاوت سرورهای مجازی

تفاوت و قابلیت‌های سرورهای مجازی ترید بایننس، سرور مجازی ابری و سرور مجازی اختصاصی

سرور مجازی چیست؟

سرور مجازی مخفف کلمه Virtual Private Server یعنی سرور خصوصی مجازی می‌باشد و از آن به عنوان VPS یا VDS، نام برده می‌شود. نسل جدید سرورهای مجازی با نام Cloud Server یا سرور ابری که هم از نوع مجازی و هم از نوع اختصاصی دارد، شناخته می‌شوند. ما در پارس وی‌پی‌اس هر دو مدل سرور را ارائه می‌دهیم.

سرورهای مجازی دقیقا همانند یک سرور اختصاصی مستقل و با همان سطح دسترسی عمل می‌کند، با این تفاوت که چندین عدد سرور مجازی بر روی یک سرور فیزیکی قرار می‌گیرند. به عبارت بهتر با استفاده از تکنولوژی‌های مجازی‌سازی مانند VMware، Virtualizor و Google Cloud با بهره‌گیری از سخت‌افزارهای پرقدرت و پیشرفته، یک سرور فیزیکی به چندین سرور مجازی با امکانات مختلف تقسیم می‌شود.

هر سرور مجازی بنا بر تنظیمات و یا کانفیگ اولیه، سهم خاصی از منابع سرور از قبیل پردازنده (CPU)، حافظه اصلی (Ram)، فضای دیسک سخت (HDD)، پهنای‌باند و … را به صورت اختصاصی و تضمین شده در اختیار می‌گیرد. هر سرور مجازی بصورت کاملا مستقل عمل می‌کند، در نتیجه VPSهای موجود برروی یک سرور می‌توانند از سیستم عامل‌های مختلف و نسخه‌های متفاوت و همچنین نرم‌افزارهای اختصاصی خود استفاده نمایند.

 

تفاوت سرور مجازی ابری و اختصاصی با سرور مجازی ترید

از نظر امکانات سخت‌افزاری سرور مجازی ابری و سرور اختصاصی با سرور مجازی ترید تفاوتی ندارند و فقط ما بر اساس نیاز مشتریان، پیکربندی نرم‌افزاری و برنامه مورد نیاز جهت اتصال راحت به سرور توسط کاربر را بر روی سرورهای مجازی ترید نصب و راه‌اندازی می‌کنیم.

لذا شما هم می‌توانید سرور مجازی ابری و هم سرور مجازی اختصاصی سفارش دهید و فقط ملاک انتخاب شما IP کشور سرور باشد. بعنوان مثال سرور ابری را از کشور فنلاند و آلمان ارائه می‌دهیم ولی سرور مجازی اختصاصی را از کشورهای فرانسه، هلند، آلمان، انگلیس، سوئد، اسپانیا و یونان ارائه می‌دهیم.