اعضا > مرکز آموزش > دامنه یا دومین > آموزش ثبت و یا تمدید دامنه های ملی IR.


آموزش ثبت و یا تمدید دامنه های ملی IR.
آموزش ثبت دامنه ملی (IR.):
 
در اولین قدم، در صورتی که شناسه ای در سایت nic.ir ندارید نسبت به ساخت شناسه جدید از لینک روبرو: http://www.iNetworkWeb.com/portal/sirnic.php اقدام نمایید.
و در صورتی که از قبل شناسه دارید ابتدا اگر در سبد خرید nic.ir درخواست ثبت و یا تمدید داده اید آن درخواست را حذف کرده و سپس صاحب امتیاز و رابط مالی شناسه خود در سایت nic.ir را برابر "همه" قرار دهید.
حال برای ثبت دامنه خود وارد آدرس روبرو شوید: http://www.iNetworkWeb.com/portal/cart.php?a=add&domain=register

در مرحله بعدی شناسه خود را به عنوان مالک و DNSها را وارد کنید و به مرحله بعدی بروید و در پایان پس از پرداخت صورتحساب، دامنه شما ثبت خواهد شد.
 
 
آموزش تمدید دامنه ملی:
 
جهت تمدید دامنه ملی خود میبایست رابط مالی دامنه را بر روی شناسه fa482-irnic تنظیم کنید و سپس از پرتال کاربری نسبت به تمدید دامنه اقدام نمایید. همچنین رابطهای مجاز را مطابق آموزش زیر روی همه قرار دهید.

 
 
نحوه تنظیم رابط های مجاز:

توجه داشته باشید در صورتی که از قبل در سامانه nic.ir دارای پروفایل کاربری یا همان هندل بوده اید می بایستی مراحل زیر را حتما قبل از ثبت دامنه انجام دهید:

1. ابتدا از سامانه nic.ir وارد حساب کاربری خود شوید و سپس از منوی بالا، گزینه "شناسه" و سپس گزینه "مدیریت رابطهای مجاز" را کلیک کنید.
2. سپس ماننده تصویر زیر، کلیه گزینه ها را بر روی "همه" قرار دهید و دگمه اعمال را بفشارید. با اینکار ما قادر هستید دامنه را در حساب کاربری شما ثبت  کنیم.آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها    پرینت این مقاله پرینت این مقاله


Language: